Savanorystė

JAUNIMO SAVANORIŠKA TARNYBA

Jaunimo savanoriška tarnyba (JST) – intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį* savanoriauja pasirinktoje akredituotoje priimančioje organizacijoje (toliau – PO) (statusą galite pasitikrinti priimančių organizacijų duomenų bazėje), kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi.Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą – dokumentą patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas, tačiau tik 6 mėn. nenutrūkstama tarnyba, kurios metu įgyvendinti visi programos formalieji reikalavimai, suteikia 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje. Jaunimo savanoriškos tarnybos aprašą galite rasti čia

Kaip viskas vyksta?

2 kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą, kuriose gali registruotis jaunuoliai iš visų Lietuvos savivaldybių. Taip pat yra skelbiamos 3-4 papildomos registracijos į laisvas JST programos vietas konkrečiose savivaldybėse bei papildomos registracijos į savivaldybių papildomai finansuojamas JST įgyvendinimo vietas. Registracijos nuoroda nėra aktyvi visus metu, tačiau norintys pirmieji gauti informaciją, jog registracija buvo atidaryta – kviečiami užsisakyti naujienlaiškį adresu https://jst.jra.lt/newsletter ir gauti informacinį pranešimą apie paskelbtą registraciją bei sekti informaciją socialiniuose tinkluose (Jaunimo savanoriška tarnyba) .

Pasibaigus registracijai, užsiregistravusių jaunuolių kontaktai perduodami apskritį kuruojančios SVO organizacijos mentoriams, į programą savanoriai kviečiami iš eilės pagal registracijos datą ir laiką. Savivaldybėse programos vietų skaičius ribotas, todėl užsiregistravusieji, tačiau nepatekusieji į programą savanoriai bus pakviesti atlikti tarnybą atsiradus galimybei.

Mentorius(-ė) – asmuo, dirbantis arba atliekantis savanorišką veiklą Savanorišką veiklą organizuojančioje organizacijoje (SVOO), atsakingas už savanorių dalyvavimą savanoriškoje tarnyboje, kuratorių bei savanorių informavimą ir konsultavimą. Su mentoriumi(-e) turėsi reguliarius susitikimus kartą per mėnesį.

Kuratorius(-ė) – asmuo, dirbantis arba atliekantis savanorišką veiklą Priimančioje organizacijoje (PO), kurioje pasirinkai savanoriauti. Kuratorius atsakingas už savanoriškos veiklos organizavimą ir koordinavimą. Su kuratoriumi(-e) turėsi reguliarius susitikimus du kartus per mėnesį.

Raimonda Šuopytė

Raimonda Šuopytė

Savanorių mentorė/Kuratorė

+370 615 77132
raimonda@aukcentras.lt

Kaip, kiek, kada...

JST pažymėjimą, suteikiantį 0,25 stojamojo balo pripažinimą, įgyja savanoriai, kurie sėkmingai užbaigia tarnybą. Pagrindiniai programos reikalavimai jaunuoliams: 

Savanoris turi atlikti savanoriškas veiklas:  
• ne mažiau kaip 2 val. per savaitę;
• ne mažiau kaip 35 val. per mėnesį;
• ne mažiau kaip 240 val. per visus 6 mėnesius. 
• per visą tarnybos laikotarpį gali būti tik 1 savaitė, kai jaunuolis neįgyvendina jokių veiklų.  

Kiti formalieji programos reikalavimai:

  – administracinėje sistemoje savanoris privalo pateikti visus 6 mėnesių savanoriškos veiklos grafikus, kurie patvirtinti tiek kuratoriaus, tiek mentoriaus;  
– savanoris privalo turėti susitikimus su PO kuratoriumi ne rečiau kaip 14 dienų, kurių metu kalbasi apie savo patirtis organizacijoje;
– savanoris privalo turėti susitikimą su SVO organizacijos mentore(-iumi), kurio metu kalbasi apie savo patirtis bei išmokimus, bent kartą per mėnesį;
– savanoris, pretenduojantis į papildomą 0,25 balą, savo badgecraft.eu profilyje privalo surinkti ne mažiau kaip  5 bendrųjų kompetencijų skaitmeninius ženklelius. 

Dokumentas, patvirtinantis teisę į papildomą 0,25 stojamąjį balą į Lietuvos aukštojo  mokslo įstaigas – Jaunimo reikalų agentūros išduodamas pažymėjimas.  

SVARBU: sprendimas dėl papildomo 0,25 balo įtraukimo į stojimų konkursinės eilės sudarymo tvarkos apršą yra priimamas kiekvienais metais iš naujo. Aprašas skelbiamas gruožio 1 d.