Per aspera ad astra

Aibė straipsnių, knygų, mokymų buvo parašyta apie tai, kas vienija sėkmingiausius pasaulio žmones, tačiau vieną savybę (matyt įkvėptas gyvenimu) aš norėčiau išskirti.  Daugelis sėkmingų žmonių buvo sakę, kad finišo liniją pasiekia ne tie, kas greitai bėga, o tie, kas nukritę, atsistoja vėl ant kojų ir bėga toliau. 

Ar žinojote, kad Tomas Edisonas buvo atleistas iš Western Union dėl nesėkmingų mokslinių tyrimų? Bet tai jo nesustabdė ir dabar jis žinomas pasauliui kaip vienas sėkmingiausių atradėjų su 1 093 patentais, užregistruotais vien tik JAV. 

Ar žinojote, kad Woltą Disnėją išmetė iš mokyklos, o vėliau atleido iš žurnalisto pareigų? Jo veiklą kritikavo didžiausi to meto ekspertai, bet jis nesustojo. Vėliau per savo darbą ponas Disnėjus gavo 26 Oskaro apdovanojimus.

 

 

Ar žinojote, kad Bilas Gatesas buvo išmestas iš Harvardo universiteto? Be to, pirma jo įmonė bankrutavo. Po dešimtmečių jis tapo turtingiausiu pasaulyje žmogumi. 

Ar žinojote, kad “Harį Poterį” nesutiko spausdinti dvylika spaustuvių? Manoma, kad dėl to pirmą leidinį Džoan Rouling spausdino už savo pinigus. Vėliau ji tapo pirma miliardere-rašytoja, uždirbusi miliardą vien tik iš rašybos. Dabar Horio Poterio brandas vertinamas apie 15 mlrd. dolerių. 

 

 

Ar žinojote, kad nesėkmingiausiu rašytoju-rekordsmenu galėtų turbūt būti Stevenas Spielbergas, kadangi jo pirmojo romano nepriėmė trisdešimt spaustuvių?  

Ar žinojote, kad Vincentas Van Gogas per visą gyvenimą pardavė tik vieną paveikslą? Ir tai savo draugui. 

Tikriausiai žinote, kiek nesėkmių patyrė Elonas Muskas. Dar prieš kelis metus daugelis mokslininkų iš jo juokėsi, o jo gerbiami astronautai (pvz. Nilas Armstrongas) griežtai kritikavo jo norą komercializuoti skrydžius į kosmosą. Muskas patyrė daugybę nesėkmių- paleisdama raketas jo komanda stebėjo sprogimą po sprogimo.  Jis yra gyvas pavyzdys, kaip per nesėkmes žmogus pasiekia savo tikslus ir netgi tampa turtingiausiu žmogumi pasaulyje. 

 

The New York Times nuotrauka

 

Noriu pasakyti, kad tikslų siekimas net per klaidas suteikia didžiulį malonumą. Žinojimas, kad esate teisūs, kad pasieksite tai, ko norite, ir supratimas, kad matote pro sienas  ir pro laiką duoda neįprastai daug energijos. Viename iš intervių Musko paklausė, ar jam nekilo mintis baigti bandymus po to, kai sprogo trečia paleista raketa iš eilės, į ką Muskas šypsodamasis atsakė: “Ne, nes aš niekada nepasiduodu”. Taigi, pakartosiu tai, ką jau ne kartą girdėjote- niekada nesustokite, pradėkite veikti šiandien. Egzistuoja 10% taisyklė. Pagal šią taisyklę, bandydami pasiekti tai, ko norite garantuotai įgyvendinsite savo idėja, jeigu nesustosite net po devinto nesėkmingo bandymo. Problema ta, kad didžioji žmonių dalis nebando net pirmo karto. 

Turite idėją, kurią norite įgyvendinti? Pradėkite jos įgyvendinimą dabar. Taisyklė “devynis kartus pamatuok, o dešimtą- kirpk” neveikia XXI a. Kirpkit, kol kerpasi ir nebijokit, jeigu atkirpot ten kur nereikia. Gyvenimas per trumpas, kad apie tai galvotumėte.

 

Acta est fabula. Būkite laimingi. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn