Pasaulis be sienų. Antra dalis. Į Oslą už 7€

Praeitą kartą rašiau apie galimybes iš arti pažinti kitos šalies kultūrą ir tuo pačiu pigiai (o dažniausia nemokamai) apsistoti keliaujant. Tačiau nemažą kelionių išlaidų dalį sudaro išlaidos transportui. Kaip jas maksimaliai sumažinti? 

 

Turiu iš karto pranešti, kad mažos transportavimo išlaidos dažniausiai susideda iš skirtingų transporto rūšių derinimo ir kiekvienam kelionės tipui yra tinkamas transportas. Ne taip seniai buvo populiarios kelionės autobusu ilgais atstumais, tačiau drįsčiau pasakyti, jog šių dienų aktualijos yra skrydžiai, kurių kaina iš Vilniaus į Milaną dažnai būna lygi kainai kelionės iš Klaipėdos į Vilnių traukiniu.

 

Pradėti norėčiau būtent nuo serviso SkyScanner. Dėmesio! Ieškodami bilietų internetu būtinai (!!!) darykite tai per savo naršyklės Incognito režimą. Aš, kaip ir kiti kelionių mėgėjai ne kartą buvau susidūręs su tuo, jog kainos, esant šiam režimui įjungtam, būna mažesnės. Taigi, kaip rasti pigiausius skrydžius internetu?

  1. Turime įjungti režimą “Incognito” ir surasti svetainę skyscanner.net
  2. Pagrindinio puslapio viršuje nurodome mums patogią valiutą, pasirenkame skrydžius iš Vilniaus oro uosto.
  3. Nurodome kelionės kryptį “Everywhere” (būtent taip mes rasime pigiausius skrydžius).
  4. Rinkdamiesi datą, pažymime “Whole month” ir nurodome kelionės mėnesį.

Maždaug taip turi atrodyti jūsų pasirinkti parametrai:

Tokiu būdu mes rasime pigiausias skrydžių kryptis tam tikrą mėnesį. Yra galimybė pasirinkti “Cheapest month”, galite pabandyti, bet bent jau man, pasirinkus šią opciją, kainos atvirkščiai šiek tiek pakilo, todėl iš mano patirties tai nėra labai naudinga funkcija.

 

Kainos yra nurodytos už bilietus į abi puses. Aš ieškau bilietų sausio viduryje ir kaip matote, vasarį kelionė į Oslo ir atgal man kainuos šešiais eurais pigiau, negu kelionė traukiniu iš Klaipėdos į Vilnių.

Kainas galima vaizduoti tiek kalendoriuje, tiek grafiškai (man grafikas patinka labiau, nes aiškiai matosi kainų skirtumai):

Paspaudus “Show flights”, servisas nukreipia į aviakompanijos svetainę, kur ir galima apmokėti bilietą. 

Kalbant apie tolimesnius maršrutus aš visada patariu keliauti būtent lėktuvais, pasinaudojus SkyScanner servisu. Tiesa, vieną kartą buvau radęs keliais eurais pigesnį skrydį tiesiai per RyanAir svetainę. SkyScanner tiesiog neturėjo tos dienos akcinių pasiūlymų, taigi taip pat patarčiau visada apsilankyti ir ryanair.com

Kalbant apie trumpesnius atstumus- optimaliu sprendimu keliaujant išlieka tarpmiestiniai autobusai (ang.: coach). Ar tai būtų kelionė iš Klaipėdos į Liepają, ar iš Barselonos į Andorą. Žinoma, visada yra galimybė keliauti autostopu, tačiau aš patirties keliavimo autostopu neturiu. Kartais autostopo prireikia, kai autobusai nevažiuoja konkrečiai ten kur jums reikia. Pavyzdžiui, jeigu mes atskrendam į Prancūziją bilietu už 29 eurus, bet nuo oro uosto Beauvais iki Paryžiaus 73 km. Šiuo atveju, mano nuomone, autostopas yra labiau racionalus pasirinkimas. Bet dabar grįžkime prie autobusu. Ką daryti jeigu mes autostopu nukeliavom iš Beauvais iki Paryžiaus, bet mums reikia į Lioną? Yra keli servisai, kurie padeda surasti pigiausius autobusų bilietus. Mes galime ieškoti bilietų per palyginimo svetaines (pvz.: comparabus.com), bet dažniausiai jos nukreips mus į tas pačias įmones, todėl galima ieškoti tiesiai per keliavimo ar transporto įmones, tokias kaip FlixBus. Ieškant FlixBus autobuso bilieto iš Paryžiaus į Lioną, šiuo metu siūlomų reisų kainos prasideda nuo 9€. Dažniausiai kainos svyruoja apie 15€ už 450 km, kas toli nėra brangu. 

 

Noriu priminti vieną dalyką apie Couchsurfingą. Norint rasti žmogų, kuris jus priimtų nakvynei, pradėkite ieškoti jo iš anksto, bent savaitę ar dvi prieš skrydį. Nors nemažai couchsurferių priima užklausas net ir tą pačią dieną, geriau tai suderinti iš anksto, kad netektų miegoti Oslo oro uoste.

Acta est fabula. Ir būkite laimingi!

 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn