Jau ne kartą buvau rašęs apie skaitymo naudą. Šį kartą norėčiau rekomenduoti konkrečią knygą- “Trylika dalykų, kurių nedaro stiprūs žmonės”, nes šiandien pasidalinsiu su jumis šios knygos autorės, psichoterapeutės Amy Morin idėjomis. Knygoje galite sužinoti visus trylika punktų, o šiame straipsnyje apžvelgsime tris svarbiausiu, kuriuos išskyrė pati rašytoja.
Amy padarė kontraversišką pareiškimą- “Visi mes turime draugų, kurie daug keliauja, ragauja delikatesus, džiaugiasi gyvenimu. Ir mes tokių draugų nekenčiam”. Ir pavydas, pasak jos yra natūralus jausmas, kartais kylantis visiems, tačiau norint judėti gyvenime į priekį, geriau jo atsikratyti. Ji pasakojo, kad būdama 23-ju baigė universitetą, rado gerą darbą, turėjo vyrą, nusipirko namą ir jai atrodė, kad buvo atliktos visos pagrindines gyvenimo užduotys. Ji galvojo, kad tai buvo ramaus gyvenimo pradžia, tačiau per ateinančius kelerius metus mirė jos mama ir vaikinas. Amy susidūrė su dideliais psichologiniais sunkumais ir suprato, kad teoriškai kovoti su stresu žymiai lengviau, negu praktiškai. Žinoma, ėjo laikas ir ji sutiko naują draugą, ištekėjo antrą kartą, nusipirko naują namą ir mašiną. Tačiau jos vyro tėtis susirgo vėžiu ir tai sukėlė naują jausmų bangą. Rašytoja suprato, jog gyvenime pastoviai atsitinka nelaimių ir su tuo reikia susitaikyti. Ji išskyrė tris žmogaus bruožus, kurie neleidžia mums judėti į priekį, būti psichiškai stipriems ir siekti vis naujų tikslų:
- Savigaila
Amy sako, kad nusivilti ir liūdėti esant sunkiai situacijai kartais būna neišvengiama, tačiau kai žmogus pradeda savęs gailėtis- kelio į priekį jam nėra. Žmogus negali rasti problemos sprendimo, kai jo mąstymas užimtas mintimis apie tai, kaip viskas blogai ir kaip jam nepasisekė gyvenime.
- Atsakomybės perkėlimas ant kitų
Kartais žmogus galvoja apie kitus, kaip apie jo problemų priežastį. Kai kažkas sako, kad privalo kažką daryti (pvz. dirbti), susidaro įspūdis kad kitokios išeities nėra, kad kažkas už jį nusprendė kiek kas turi dirbti. Iš tikrųjų, gyvenimas yra ne kas kita, o pasirinkimų visuma. Jūs visada turite pasirinkimą, visada.
- Pyktis pasauliui
Pyktis irgi trukdo mums siekti savo tikslų. Reikia suprasti, kad sunkus darbas negarantuoja puikaus rezultato. Kartais žmonės mano, jog jeigu jie dirbo dieną ir naktį, tai būtinai pasieks to, ko norėjo, tačiau taip būna toli ne visada, nes mūsų gyvenimą įtakoja aibė veiksnių. Dėl nepasiekto rezultato žmogui ir kyla pyktis pasauliui. Jūs ne visada gausite tai, ko norite net jeigu labai stengsitės.
Be to, blogus įpročius reikia keisti gerais- pasitikėti savimi ir nelyginti savęs su kitais, pavyzdžiui, nes mes visi skirtingi. Vienintelis žmogus, su kuriuo galite save lyginti- tai jus vakar.
Su visais psichoterapeutės patarimais galite susipažinti perskaitę jos knygą, o aš tik padariau šios knygos pristatymą.
Acta est fabula. Būkite laimingi.