Pasaulis be sienų- Pirma dalis

Manoma, jog roges reikia ruošti būtent vasarą. Sienos uždarytos, Akropoliai irgi, taigi puikus laikotarpis suplanuoti savo nuostabiausias gyvenime atostogas. Kaip keliauti “on the budget”? Kaip pamatyti pasaulį ir išleisti tam kuo įmanoma mažiau pinigų? Tai ir norėčiau aptarti. Keliavimo išlaidas galima padalinti į tris kategorijas: apgyvendinimo, transporto ir maisto. Taigi, mūsų užduotis sumažinti išlaidas ne tam tikroms prekėms, bet visoms kategorijoms. Šiandien pradėkime nuo klausimo “kur pigiai apsistoti?”

 

Kas girdėjo apie Couchserfingą, tas arba jau bandė naudotis šiuo servisu, arba jau yra suplanavęs savo kelionę, kadangi išgirsti apie jį ir nesusidomėti, “neužsidegti” tiesiog neįmanoma. Trumpai tariant, tai yra platforma, kurios pagalba žmonės priima pas save nakvynei keliautojus nemokamai (dažniausiai) arba apsistoja patys. 

“Koks idiotas įsileis pas save svetimus žmones?”- galite jūs manęs paklausti. Turiu pasakyti, kad kai prieš porą metų išgirdau apie Couchserfingą ir pasakojau apie jį savo vyresnio amžiaus pažįstamam, jam kilo mintis, kad man šiek tiek yra pavažiavęs stogas. Jo teigimu, man reikėjo gimti JAV 60-ais metais ir prisijungti prie hipių, nes dabar, atseit, pasaulyje gerų žmonių nėra. Su šia mintim ir jo žodžiais galvoje aš gyvenau du metus, nes jis mane įtikino, kad Couchsurfingas yra blogis. Tai buvo didžiausia mano klaida. Pasirodo, gerų žmonių yra ir jų yra nemažai. Manau, minčių metamorfozę įtakojo ir pandemija, kuri davė suprasti, kad kelionės gali būti taip lengvai atimtos. Jeigu bijote naudotis šiuo servisu- parsisiuntę programėlę ir užsiregistravę parašykite šalia esantiems kaučserferiams, pasiklausykit jų patirčių. Lietuvoje yra daugybė taip keliaujančių žmonių ir visi jie yra labai draugiški ir mėgstantys bendrauti, taigi nesėdėkite vietoje, nedarykite mano klaidų!

 

Nuo ko pradėti?

Nuo registracijos! Parsisiųsti šią programėlę galite tiek iš AppStore, tiek iš Google Play parduotuvių. Užsiregistravę, užpildykite savo profilį ir kuo plačiau pateikite informaciją apie save. Savo identitetą galite patvirtinti keliais būdais- tapatybę patvirtinančio dokumento kopija, telefono numeriu, nario mokesčiu arba savo namų adreso patvirtinimu (nurodote adresą, jums per 6 savaites paštu atsiunčia laišką su patvirtinimo kodu, kurį turite įvesti programėlėje). Tai yra esminis Couchserfingo dalykas. Svarbu pilnai papasakoti apie save ir patvirtinti savo profilį. Geriausia tai padaryti visais būdais, nes taip priimantis jus į svečius žmogus jausis saugiai. Jūs ir patys, rinkdamiesi pas ką apsistoti vadovausitės tais pačiais principais. Pvz.: žmogus yra patvirtinęs tapatybę savo pasu, vadinasi, vagystės ar bet kokio kito konflikto atveju, su juo nekils problemų susisiekti nei jums, nei policijai. 

Bet jums, žinoma policijos neprireiks, nes servisas suteikia galimybę apsistoti saugiai.

Trečias punktas, kurį mes bandome atlikti (po anketos ir verifikacijos) yra gauti atsiliepimų.  Atsiliepimus gauna tiek keliaujantys, tiek priimantys vartotojai. Tai, sakyčiau, yra gan svarbus ir sunkaus dalykas, nes pradžioje būna sunku apsistoti vien dėl to, kad neturėdami atsiliepimų, jus atrodysite potencialiai pavojingi. Nenorite laukti ir ilgai ieškoti, kol galiausiai kažkas priims? Priimkite patys, gaukite atsiliepimą ir padidinkite savo šansus! Tačiau, net be atsiliepimų, bet su gražiu ir patvirtintu profiliu tikrai rasite, kas jus gali priimti. Bet atsiliepimai yra ne tik rodiklis tiems, kas priima pas save keliautojus, bet ir patiems keliautojams. Tai yra trečias punktas, į kurį mes būtinai atkreipiame dėmesį, ieškodami kur apsistoti. 

Taigi, kaip matote, sistema veikia maksimaliai paprastai. 

 

Serviso privalumai:

  1. Nemokamas (dažniausiai) apgyvendinimas. Kai kurie vartotojai nurodo savo profilyje, jog ima simbolinį mokestį (nuo 5€ iki 20€, o kartais leidžia jums nuspręsti, kiek palikti), bet taip būna retai. 
  2. Galimybė susipažinti su šalies kultūra ir pamatyti ją iš vidaus.
  3. Naujos puikios pažintys.

Turiu atsakyti į kelis klausimus prieš jums pradedant naudotis šiuo servisu:

  • Ar tai saugu?  Geriausiai į šį klausimą atsako supratimas, jog pereiti gatvę yra nesaugu. Ypač užsimerkus akis. Tačiau (!) apsižvalgius, įsitikinus, jog mašinos nevažiuoja, galima ramiai kirsti kelią. Svarbiausia- nesiprašyti pas pirmą svečius priimantį žmogų, kurį pamatysite. Atidžiai patikrinkite profilį (dažniai žmonės rašydami apie save anketoje palieka “raktažodį”, kurį turite parašyti prieš prašydami apsistoti. Taip jie užtikrina, kad jus perskaitėte visą informaciją ir nesate “botas” ar iškrypėlis), paskaitykite atsiliepimus, patikrinkite, kokiais būdais yra patvirtina tapatybė.
  • Ar tai tikrai yra nemokamai? Taip, BET turiu pripažinti, jog Couchsurfingo pagrindas yra globalizacija ir kultūrų pažinimas. Greičiausia, ieškodami, kur apsistoti trims mėnesiams Maldyvuose, nieko nerasite. Šios platformos tikslas- patirtys ir pažintys. Dėl to daugelis vartotoju nepriima pas save žmones ilgesniam, negu penkių dienų laikotarpiui. It’s not about hosting, it’s all about connection. Tai nėra išnaudojimo ir pigios nakvynės galimybė, tai galimybė rasti draugų ir visu savo kūnu ir mintimis nerti į svetimos šalies kultūrą.

Tiesą sakant, Couchserfingas yra tas dalykas, apie kurį galima rašyti ir rašyti, nes ši tema turi begalė aspektų. Rašydamas, akimirkai grįžti į pasaulį, kuriame laisvai gali keliauti ir džiaugtis duotu laiku. Pradėkite planuoti savo geriausią vasarą šiandien. 

Acta est fabula. Ir būkite laimingi!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn