Kelias į produktyvumą. Pirma dalis

Sunki, populiari, nevienareikšmiška ir neiaiški tema. Šioje srityje neaiškumų ir klausimų yra kelis kartus daugiau, negu faktų ir atsakymų. Šiandien norėčiau paliesti produktyvumo temą. Ši tema man iš tiesų aktuali, nes tam tikru savo gyvenimo momentu, matydamas, kad darbų gyvenime vis daugėja, buvau priverstas keistis, siekdamas kuo efektyviau panaudoti savo laiką. 

First things first! Kas yra produktyvumas? Iš paties termino aišku, kad tai yra gebėjimas kurti produkciją. Kokią produkciją? Produkcijos vaidmenį atlieka bet kokia nauda- nauji įgūdžiai, atliktas darbas, belen kas. Reikia suprasti, kad yra laikas- resursas, kurio panaudojimo efektyvumą vadiname produktyvumu. Easy peasy lemon squeezy. Egzistuoja dvi stovyklos šiuo klausimu:

 

  • Žmogus nieko nepadaro naudingo, bet jam visada trūksta laiko 
  • Žmogus daug padaro ir turi dar laiko poilsiui.

 Mano užduotis padėti jums apsispręsti, kuri stovykla jums arčiau širdies. 

 

Nulis naudos

 

Svarbiausias dalykas, kurį turite suprasti yra tas, kad žemo žmogaus produktyvumo priežastys yra dvi:

  1. Jis daro neteisingus dalykus.
  2. Jis daro dalykus neteisingai.

Ir taškas. Viskas, finito. Du faktoriai, kurie atima iš jūsų brangiausią resursą- laiką. Šiandienos straipsnį norėčiau skirti pirmam klausimui. Ką mes darome?

 

Daryti teisingus dalykus

Visų pirma reikėtų susimąstyti, kam jus leidžiate savo laiką (rekomenduočiau paskaityti mūsų straipsnį apie socialinius tinklus). Surašykite visas savo veiklas per savaitę ir pagalvokite, ar kartais nenuleidžiate savo brangaus laiko į tualetą neišleidžiate savo laiko be naudos. Kiek laiko atima televizorius? Kompiuteris? Telefonas? Mane stebina, kaip beprasmiškai žmonės praleidžia laiką. Samuilas Maršakas savo viename iš eilėraščių atkreipė dėmesį į tai, kad žmogus vienintelis iš gyvūnų, kuris supranta, kad mirs ir vis tiek leidžia savo laiką, lyg ruošiasi gyventi amžinai:

Mirtingi nors visi be išimties,

Žmonių dalia žiauriausia iš visų,

Nes nuosprendį ir kelią link mirties 

Jie suvokia jau gimę iš tiesų.

Bet net žinodami gyvenimo trapumą

Gyvena prieštaraudami visiems.

Lyg jų pasaulyje mirties nebūna

Ir amžinai jis priklausys tik jiems.

 

Daugelis tiesiog nesupranta, kaip greitai prabėga gyvenimas, o kai supranta tai būna jau per vėlu. Mes turime visas 24 valandas per dieną. Jau kitą savaitę mūsų svetainėje galėsite perskaityti geriausius patarimus, kaip planuoti savo laiką. Na o šiandien pagalvokime, kuo užsiimti?

 

Tobulėjimas

Taip, aš būsiu be galo banalus ir visiems jau nusibodo tobulėti, lankyti mokymus, skaityti ir siekti idealo. Tiesa, lankyti kursų ir siekti idealo nebūtina. Bet niekas jums netrūkdo įgyti naujų įgūdžių ar sužinoti kažką naujo. O žinoti dabar reikia labai daug ir net sunku kažką išskirti, bet štai populiariausios ir aktualiausios mokymosi sritys, be kurių ateityje bus vis sunkiau:

 

  1. Programavimo kalbos
  2. Paprastos kalbos
  3. Finansinis raštingumas (bendros investavimo žinios, finansinė apskaita)
  4. Psichologijos žinios
  5. Kiti IT įgūdžiai

Tai nėra galimos sritys, nuo kurių galima pradėti keisti savo gyvenimą. Šios temos yra vakar dienos, tai yra tas žinių bagažas be kurio šiandien būti gėda. Tai yra būtent tos penkios kryptys, dėl kurių žlunga Lietuvos švietimo sistema, nes be šių žinių jaunuoliai, baigę 10 ar 12 klasių- kaip be rankų. Ir negali būti jokių pasiteisinimų, reikia sėsti prie vadovėlių, šiom temom skirtų kanalų YouTube, straipsnių ir svetainių ir mokytis, nes šios temos tikrai nėra raketų mokslas. Kitą kartą kai sedėsite Facebooke, pagalvokite apie tai. 

 

Na o šiandien Acta est fabula. Būkite, laimingi, prašau. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn