Kelias į produktyvumą. Antra dalis

Paskutinį kartą mes su jumis aptarėme kelis variantus veiklų, kuriomis galėtume užpildyti savo gyvenimą. Na o šiandien reikėtų pagalvoti, kaip orgonizuoti ir suplanuoti savo laiką. Taigi, turime 24 valandas.

 

Visų pirma norėčiau skirti porą žodžių pačiai planavimo koncepcijai. Kartais žmonės galvoja, kad reikia pritaikyti savo laiką prie veiklų, t.y. žmogus turi tam tikrą kiekį dalykų, kuriuos nori padaryti ir įterpia jas į tvarkaraštį. Ir tai a priori neteisinga taktika, nes  turime iš pradžių žiūrėti į turimą laiką ir tada pripildyti jį veiklom, o ne atvirkščiai. Taigi, turime 24 val, miegame nuo 23:30 iki septynių ir skiriame valandą kavai, pusryčiams, makiažui, dirbame nuo 8:00 iki 16:00 ir pagaliau grįžtame namo. Laikas iki miego (mūsų atveju iki 23:30, bet dar skirkime valandą procedūroms prieš miegą) yra mūsų kontrolėje ir privalome juo pasinaudoti kuo efektyviau.

 

 

Kalendirius

 

Pirmas dalykas, kuris man padeda efektyviai naudotis laiku- kalendorius. Galite naudotis fizikiniu kalendoriumi, planuoti tvarkaraštį knygelėje, bet a posteriori galiu pasakyti, kad daug efektyviau pasinaudoti Google Calendar arba Apple Calendar. Tai, turbūt yra programėlė, kuri labiausiai pakeitė mano gyvenimą, nes būtent ji suteikė galimybę viską suplanuoti ir spėti per dieną padaryti trigubai daugiau. Būtina turėti planą mėnesiui, savaitei ir dienai. Vieni planuoja savo dieną vakare, kiti, kaip aš, tai daro rytais, gerdami kavą. Kiekvieną rytą aš planuoju, ką veiksiu po mokslų/darbo ir tai yra būtina sąlyga, norint spėti daugiau. Ir jeigu išeina,  vis delto palieku sau kiekvieną dieną valandą laisvo laiko, nes ne paslaptis, kad dažnai kyla forsmažorų, kurių negali numatyti. Taigi, mano didžiausias patarimas būtų turėti aiškų planą, ką jūs veiksite ir palikti valandą laisvo laiko. Nuo keturių valandų vakaro iki dešimtos turite net šešias valandas! Tiesiog paskaitykite mūsų straipsnį, kurį patalpinome prieš savaitę ir dar kartą pagalvokite, ar tinkamai leidžiate laiką. Tai būtų svarbiausias žingsnis, nes padarius jį, suprasite, kad turite nemažai laiko ir darbams, ir poilsiui. R. Kiplingas eilėraštyje “Jei” rašė, kad privalome pripildyti prasme kiekvieną gyvenimo akimirką, to jums ir linkiu.

 

 

Priminimai

 

Dar viena aplikacija, kuri man supaprastina Time managementą yra “Reminders”, kur surašau visus darbelius, kuriuos turiu padaryti be konkretaus dėdlaino. Ten pat rašau ir savanorystės darbus, ir kai kuriuos kitus dalykus, kuriuos norėčiau padaryti, bet kuriems nerandu vietos tvarkaraštyje.  Ir atlieku tuos darbus esant galimybei. Taigi, neabejoju, kad išrinkę kelias jus dominančias veiklas (kad ir iš pasiūlytų mūsų praeitame straipsnyje) ir užkimšę jomis savo tvarkaraštį, padidinsite savo produktyvumą ir viską spėsite.  Ir vėlgi, mano manymu kur kas sunkiau suprasti kuo nori užsiimti, negu viską spėti. Spėti galima daug, tiesiog reikėtų suplanuoti teisingai laiką, o štai suprasti ko nori yra jau užduotis sunkesnė.

Tariu jums Acta est fabula. Ir būkite prašau laimingi.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn