Apie kalbas

Manoma, jog patriotizmas yra šviesus jausmas, kurį reikia puoselėti. Tačiau iš krikščioniškos pusės šis jausmas yra absurdiškas- buvo gi Babilono istorija. Kalbos ir kilusios iš jų kultūros yra ne kas kita, bet Dievo bausmė. Kodėl žmonės pradėjo ta bausme didžiuotis man nėra aišku. Na bet kalbos egzistuoja ir nuo to nepabėgsi.  Norėčiau šiandien kalbų mokėjimui skirti kelis žodžius. 

Pati populiariausia kalba pasaulyje- kinų mandarinų, tačiau niekam nėra paslaptis, kad pagrindinis pretendentas į pasaulio kalbos titulą yra anglų kalba. Tai yra interneto, finansų, kelionių kalba. Tiesa, daugiau kiniečių mokosi anglų kalbos, negu anglakalbių mokosi kinų. Taigi, kam reikia mokėti užsienio kalbas? Aš išskirčiau tris pagrindines priežastis ir šiuo įrašu pasistengsiu paskatinti jus mokytis naujos kalbos kuo greičiau. 

Visų pirma, tai yra be galo įdomu. Įdomu dėl aibės priežasčių- kalbos mokymasis yra kaip žaidimas, kuris sukelia azarto jausmą. Be to, įdomumo suteikia galimybė susibendrauti su kitų kultūrų atstovais, ypač jeigu jus vienintelis kompanijoje suprantat tam tikrą kalbą. Kalbos mokėjimas atveria duris į šalies mediją ir kultūrą- knygas, žinias, YouTube kanalus. Jūs gyvenate tiek gyvenimų, kiek mokate kalbų.

Antra priežastis- tai, kad kalbų mokymasis skatina mąstyti. Būtent dėl skirtingos kalbų gramatikos, bet ne dėl žodžių kalimo. Buvo atlikta daugybė tyrimų, patvirtinančių, kad kuo daugiau kalbų žmogus moka, tuo mažesnė yra demencijos atsiradimo rizika. Be to, tokiems žmonėms žymiai geriau išsivystę multitaskingo įgūdžiai. 

Ir paskutinė priežastis- tai niekada nebuvo taip lengva, kaip dabar. Jūsų mokytojas, vertėjas, žodynas, patarėjas, pagalbininkas visada yra su jumis- jūsų kišenėje. Yra be galo daug servisų, suteikiančių galimybę nemokamai mokytis kalbos. Pradedant nuo Duolingo ir baigiant įvairiais Youtube kanalais. Galiu priminti kelis patarimus, kurie padės jums naujos kalbos mokymosi kelyje. 

  • Niekada nebijokite klysti. Šiaip šitas patarimas veikia ne tik kalbant apie kalbas, bet ir apskritai gyvenime. Tačiau kai jūs pradedat mokytis naujos kalbos, tai yra ypač aktualu. Yra net atskiros mokymosi metodikos, kurių pagrindas yra būtent klaidos. Pagal šias metodikas žmogus pradeda šnekėti su kalbos nešiotojams jau pirmą dieną kai pradeda mokytis, darydamas šimtus klaidų ir iš jų mokydamasis. Klaidos yra jūsų geriausi draugai. 
  • Svarbiausia- motyvacija. Jūs turitė trokšti kalbos, kurios mokotės. Nesvarbu, ar jums to reikia darbui, mokslui ar laisvalaikiui, svarbiausia- didelis noras ir užsidegimas. 
  • Turėkite metodą ir mokymosi sistemą. Kalbos mokymasis nėra vien žodžių kalimas, tai yra integracija į šalies kultūrą, gramatikos suvokimas ir tos šalies mentaliteto suvokimas. 

Iš savo patirties galiu pasakyti- kuo greičiau jūs pradėsite praktikuotis, tuo bus sunkiau, bet tuo greičiau pasieksite rezultatą. Būsiu su jumis atviras- geriausia kalbų mokymosi programėlė yra ne Duolingo ir ne Besuu. Geriausios yra programėlės, per kurias galima nusipirkti lėktuvo bilietą ir susitikti kovoje su kalba “lauko sąlygomis”.

Acta est fabula. Ir būkite laimingi, prašau. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn